zpět na úvodní stranu     

Ing. Markéta Urbášková
bullet dogfrisbee rozhodčí (3. level USDDN) na mnoha závodech v ČR i zahraničí
bullet od roku 2010 se více zajímá o masáže psů a protahování
bullet vystudovala kynologii na ČZU v Praze
bullet 2014 Canine Galen Myotherapy - víceletý kurz masáží psů (Británie)
bullet osobní web: zde

foto doplníme


máte dotaz?
... od prosince 2016 na mateřské ;o) ...
napište přímo Markétě na e-mail marketaurbaskova@ymail.com

Co o sobě napsala?

Dlouho jsem přemýšlela, co bych vlastně o sobě měla psát ... ti, kdo mě znají, si nic číst nepotřebují a ti, kdo mě neznají, by asi stejně moc moudří z několika řádků nebyli ... Rozhodla jsem se tedy představit svoje čtyřnožky, díky kterým jsem kdo jsem.

Chuckie (nar. 2004)

TV (nar. 2009)

PC (nar. 2012)

- tak trošku choler s několika zlozvyky
- je nesvá z lidí
- bojí se psů
- pracant, ale odsud podsud!
- vychytralá mrška, která se ráda sem tam fláká

- lidi jí nevadí, některé cizí dokonce naprosto zbožňuje
- psi jí nevadí
- volné vazy v kyčlích a velká dysplazie
- od štěněte problém s motivací
- neplavec - od štěněte jsme trénovali a v půlce roku 2011 udělala sama svá první tempa

- všichni lidi na světě jsou tu jen pro něj
- všichni psi na světě jsou parádní (do puberty)
- vodní krysa
- prostě dokonalý

Tak ... to je v bodech to, s čím se každý den spolu potýkáme.
Každý pes u nás doma je a vždycky byl unikát a jako k takovým se k nim snažím přistupovat. Totéž platí i pro všechny psy na trénincích či seminářích. To, co mě učí naši psi doma, ale i vaši psi na seminářích, je možnost pro ostatní, aby nedělali stejné chyby či se mohli vyvarovat případným obtížím v budoucnu... Neříkám, že vím vše! To ani náhodou a nikdy tomu tak ani nemůže být, jelikož se vše neustále posouvá kupředu. Snažím se ale dělat vše pro to, abych mohla pomoct každému, kdo o radu požádá.

Pokud vás přeci jen zajímají ty klasické řeči ...

Dlouho jsem na ten okamžik čekala a v srpnu 2004 se mi splnil sen a já uviděla svoje vysněné štěně Chuckie. Od štěňátka jsme se věnovaly agility a s prvními dogfrisbee disky jsme si v roce 2005 přidaly i dogfrisbee. Temperamentnější a bojácnější povaha Chuckie a nedostatek zkušených instruktorů agility byl tvrdý oříšek, který vyústil v nepěkný zlozvyk a to shazování tyček. Objely jsme mnoho intenzivních tréninků a táborů, ale vždy jsem jen slyšela "ten pes hrozně shazuje!"...
V roce 2006 jsme s ostatními Čechy vyrazili na první dogfrisbee freestylové závody do Polska, kde se nám podařilo rovnou v kategorii Open umístit na 4.místě.
V roce 2010 jsme se na ME v Holandsku umístily ve freestylu na 7. místě, v roce 2011 jsme se na ME v Belgii umístily na 3. místě v hodech do dálky a v roce 2012 jsme měly ve stejné disciplíně nejdelší hod a to 64 metrů. Dohromady jsme se 4x kvalifikovaly na Mistrovství světa v USA ve freestylu a v roce 2011 jsme se dokonce za tu velkou louži vydaly. Zážitků jsem si domů odvezla skutečně hromadu a díky tomu jsem osobně poznala i spoustu světových dogfrisbee hráčů.
V roce 2009 jsem si pořídila druhou slečnu TV s nadějí, že se konečně opět obuju do agility a neuděláme ty chyby, co s Chuckie. Naneštěstí jsem v jejich 7mi měsících zjistila, že má volné vazy v kyčlích. Takže zase žádné velké agility plány ... zaměřila jsem se tedy na kondiční cvičení a na posilování právě zadních končetin. Stejně jako Chuckie me i TV naučila spoustu nových tréninkových poznatků! Díky jejímu problému s motivací a malou snahou při cvičení již od malička jsem zkrátka musela najít nové způsoby jak z ní dostat ven, co umí. Od druhé půlky roku 2012 mi dělá jen radost a každým tréninkem (čehokoliv) je lepší a lepší! Takže ať si myslíte, že máte jak chcete "chcíplého ňoumu" nevěřte tomu a bojujte ;o)
No ... a tak trochu neplánovaně mi však do počtu v roce 2012 přibylo číslo tři. Skutečně neskutečně šikovné štěně jménem PC, by mohl být pes na všechno jak se sluší a patří :o)

Každý pes je příležitost naučit se něco víc!

foto: Markéta Malinčíková, Lucka Schönová, Tomasz Mońko

 

webdesign MakyChuckie © 2012