Jmenuji se Markéta Urbášková a jsem nenapravitelná pejskařka (jak by podotkla má drahá polovička ;o)) ...

K myoterapii vedla poněkud delší a klikatější cesta, nicméně v létě roku 2014 jsem konečně zahájila své vysněné studium v Galen Therapy Centre v Británii.

Na úplném počátku všeho byla akční fenka australského ovčáka Chuckie, díky které jsem se začala věnovat psím sportům (především agility a dogfrisbee). Se sportováním přišla zvídavost směřována k budování toho správného svalstva, aby byl pak sport pro psa co nejsnazší a nejbezpečnější. Začala jsme se tedy zabývat více problematikou dogfitness aneb kondičního cvičení se psy. S tím pak automaticky přišla nutnost znát co nejvíce je jen možné o způsobech jak pečovat o psí tělo.

Ze všech možných oblastí (chiropraxe, fyzioterapie, myoterapie aj.) mne však velmi oslovily právě masáže psů. Na toto téma jsme tedy v roce 2011 uspořádali první seminářů s MVDr. Helenou Potfajovou pod názvem Péče o sportovního psa (Helu jsme oslovili proto, že nejen vystudovala doplňující vzdělávací kurzy v zahraničí, ale jako vrcholová agility sportovkyně rozumí nárokům psích sportů). Následovalo několik dalších seminářů a nespočet dotazů ohledně této tématiky směřovaných k těm nějzkušenějším instruktorům psích sportů, s kterými jsem se setkávala. Třešničkou na dortu pak byl seminář s Julií Robertson v Praze, který mě nasměroval právě ke vzdělávacímu kurzu pod hlavičkou Galen Therapy centra.

Jako instruktorka a závodnice psích sportů se však často setkávám se situacemi, kdy pes z ničeho nic začne kulhat, nebo špatně naběhne na překážku a jeho pohyb je najednou "jiný". I tohle je důvod proč jsem nutně musela znát víc informací. Na svých psech jsem se v počátcích mého samostudia naučila skutečně hodně, ale i po práci s ostatními psy a kurzu v Anglii si troufám tvrdit, že znalostí nebude nikdy dostatek ;o)

Mým cílem je porozumět i tomu nejmenšímu kousku psího těla tak, abych psům mohla co nejlépe pomoci žít život naplno!

Vzhledem k zdravotní situaci mé druhé fenky jménem TV, kdy jsme v květnu roku 2015 zjistili, že ji trápí rakovina (lymfom) a k tomu má velmi špatné kyčle, jsem se rovněž začala více zajímat právě o tuto problematiku:
myoterapie a rakovina/chemoterapie??

Tímto bych ráda požádala všechny zájemce o zapojení se do studie zkoumající vliv myoterapie právě na pacienty podstupujících chemoterapii:
více informací bude ZDE

foto: Pavla Hejralová, Marcela Nosková

 

webdesign MakyChuckie © 2012