zpět na úvodní stranu     

Ohlasy psích pacientů


 

Asi nejčastěji u psů řeším potíže se zádovými svaly. Projevy jsou však různé. Vetšinou se na mě páníčci obrací, protože si všimli, že za nimi pes nechce skočit do postele, vyskočit na gauč, nebo, že odmítá skákat do kufru auta. To bývá velmi typické pro problematická záda. Může se však takový problém projevit i kulháním na nějakou končetinu (převážně přední packy). V jednom případu mě panička mile překvapila, když se zmínila, že od masáží jim dokonce vymyzela inkontinence, která byla součástí jejich života již dva roky (nebyl to však důvod jejich návštěvy a u fenky jsme odhalili právě bolest zad ...).
Psí pacienti za mnou přijdou z různých důvodů, které mají různé příčiny i řešení. Někdy problém najdeme rychleji někdy je to oříšek vyžadující delší čas.

____________________________________

Níže si můžete přečíst pár ohlasů od majitelů:

Jezevčice Andrejka*2014

V létě r. 2015 mi má roční fenka spadla ze skály a zlomila si pánev. Cca po třičtvrtě roce jsme začali-na doporučení navštěvovat myotherapii Ing. Markéty Urbáškové.

Na první terapii byla má fenka značně nervózní, což se projevovalo velkým třesem a terapie tak musela být přerušována. Reakce po první terapii byla velmi intenzivní.

Fenka mi „skoro“ nechodila (robotická chůze), měla probém s nechutí a žrala trávu*. Po dalších návštěvách se zlepšil průběh samotné terapie a následné reakce. Zhruba po třetí terapii začla fenka přijímat pamlsky a uvolňovat se (během terapie).

Na terapie jezdíme preventivně. Na poslední jsme však byli s problémem kulhání na levou zadní packu-příčina vykloubení při psích hrátkách. Byť jsme jeli na poslední terapii s problémem, celkový průběh i následná reakce byli podstatně lepší, než při prvním kontaktu.

Na myotherapie jsem začala jezdit na základě doporučení a jsem nadmíru spokojena se samotným průběhem terapií i s přístupem p. Ing. Markéty Urbáškové.

napsala panička Věra
30.1.2017

*pozn.: masáž velmi ovlivňuje fyziologii celého těla a reakce psů po ošetření jsou rozličné, i takto negativní reakce je však zcela v normě


autor: Acreas Photography

Pyreňačka Kejsy *2007

Oslovila jsem Market, zda by se mi podívala na mou fenku Kejsi, se kterou se věnuji sportu agility. Jelikož jí roky přibývají a má vždy náročnou sezonu, tak jsem jí chtěla dopřát masáže a zjistit, jak na tom celkově je.

Jsem ráda, že jsem si vybrala zrovna Market. Vzhledem k povaze mé pyrenejačky, která není nijak mazlivá a k cizím lidem si drží odstup, tak musím říci, že Market svým přístupem Kejsi zvládla. Každá další ošetření se Kejsi cítila líp a líp.

Zpočátku se moc nechtěla nechat ošetřit a šlo vidět, že Market nevěří. Nakonec zjistila, že pro ni chceme jen to nejlepší a že se ji neděje nic špatného. Velmi dobře se mi s Market spolupracuje, jelikož si mě vyslechla, jak to je s povahou Kejsi a přizpůsobila tomu veškerou svou práci. Naslouchala a vyhověla mým prosbám ať na Kejsi netlačí. Myslím si, že je to hodně důležité, aby vše správně fungovalo a proběhlo v prospěch psa. Dala jí maximální prostor k tomu, aby se s tím srovnala po svém. Pak samotné ošetření mělo perfektní průběh.

Musím říci, že jako majitelka psa jsem na Kejsi viděla opravdu zlepšení jak v samotné chůzi, tak samozřejmě i v práci s ní. Po každé masáži vypadá moc spokojeně a je vitálnější. Máme ten nejlepší servis a nejlepší ruce, které kdy na Kejsi sahaly. Bylo velmi zajímavé pozorovat, jak na některých citlivějších místech se postupným rozmasírováním Kejsi uvolňuje a opravdu oddychuje blahem.

Mockrát děkuji za tuto zkušenost a věřím, že tato ošetření pomohou a uleví od napětí a bolesti spoustě psům.

napsala panička Nikola
21.1.2017

Borderák Buddy *30.12.2012

Oficiální rentgeny ukázaly dysplazii zadních končetin DKK D/E včetně počínající artrózy na pravé noze. Báďa do té doby neměl pohybové potíže, ale zanedlouho po rentgenech se objevilo první kulhání po zátěži.

Obecně se dá říct, že zatím se u něj kulhání objevuje nejčastěji se změnou ročního období

 na jaře a na podzim nebo pokud špatně doskočí v terénu, kde není schopen doskok kontrolovat.

Po zjištění dysplazie jsme začali okamžitě s pravidelným cvičením koordinace a posilováním na balančních podložkách v Psích Hrátkách. Cvičení nám pomáhá držet Buddyho výborně nasvaleného a to mu umožňuje bez větších omezení i aktivně sportovat.V případě pohybových potíží a i preventivně se Buddymu dostává myoterapeutického ošetření u Markéty Urbáškové.

Báďovi se vždycky po několika ošetřeních dokonale uleví. A tak místo k veterináři pro léky od bolesti, jdeme vždycky na myoterapii. Samozřejmě dostává i kloubní výživu. Když to shrnu, tak díky výše uvedenému Báďa zatím žije normální plně aktivní život a doufám, že mu to ještě dlouho vydrží.

napsala panička Jana
27.5.2016

 

 

 

webdesign MakyChuckie © 2012