zpět na úvodní stranu     

Ohlasy psích pacientů


 

Jezevčice Andrejka*2014

V létě r. 2015 mi má roční fenka spadla ze skály a zlomila si pánev. Cca po třičtvrtě roce jsme začali-na doporučení navštěvovat myotherapii Ing. Markéty Urbáškové.

Na první terapii byla má fenka značně nervózní, což se projevovalo velkým třesem a terapie tak musela být přerušována. Reakce po první terapii byla velmi intenzivní.

Fenka mi „skoro“ nechodila (robotická chůze), měla probém s nechutí a žrala trávu*. Po dalších návštěvách se zlepšil průběh samotné terapie a následné reakce. Zhruba po třetí terapii začla fenka přijímat pamlsky a uvolňovat se (během terapie).

Na terapie jezdíme preventivně. Na poslední jsme však byli s problémem kulhání na levou zadní packu-příčina vykloubení při psích hrátkách. Byť jsme jeli na poslední terapii s problémem, celkový průběh i následná reakce byli podstatně lepší, než při prvním kontaktu.

Na myotherapie jsem začala jezdit na základě doporučení a jsem nadmíru spokojena se samotným průběhem terapií i s přístupem p. Ing. Markéty Urbáškové.

napsala panička Věra
30.1.2017

*pozn.: masáž velmi ovlivňuje fyziologii celého těla a reakce psů po ošetření jsou rozličné, i takto negativní reakce je však zcela v normě


autor: Acreas Photography

Pyreňačka Kejsy *2007

Oslovila jsem Market, zda by se mi podívala na mou fenku Kejsi, se kterou se věnuji sportu agility. Jelikož jí roky přibývají a má vždy náročnou sezonu, tak jsem jí chtěla dopřát masáže a zjistit, jak na tom celkově je.

Jsem ráda, že jsem si vybrala zrovna Market. Vzhledem k povaze mé pyrenejačky, která není nijak mazlivá a k cizím lidem si drží odstup, tak musím říci, že Market svým přístupem Kejsi zvládla. Každá další ošetření se Kejsi cítila líp a líp.

Zpočátku se moc nechtěla nechat ošetřit a šlo vidět, že Market nevěří. Nakonec zjistila, že pro ni chceme jen to nejlepší a že se ji neděje nic špatného. Velmi dobře se mi s Market spolupracuje, jelikož si mě vyslechla, jak to je s povahou Kejsi a přizpůsobila tomu veškerou svou práci. Naslouchala a vyhověla mým prosbám ať na Kejsi netlačí. Myslím si, že je to hodně důležité, aby vše správně fungovalo a proběhlo v prospěch psa. Dala jí maximální prostor k tomu, aby se s tím srovnala po svém. Pak samotné ošetření mělo perfektní průběh.

Musím říci, že jako majitelka psa jsem na Kejsi viděla opravdu zlepšení jak v samotné chůzi, tak samozřejmě i v práci s ní. Po každé masáži vypadá moc spokojeně a je vitálnější. Máme ten nejlepší servis a nejlepší ruce, které kdy na Kejsi sahaly. Bylo velmi zajímavé pozorovat, jak na některých citlivějších místech se postupným rozmasírováním Kejsi uvolňuje a opravdu oddychuje blahem.

Mockrát děkuji za tuto zkušenost a věřím, že tato ošetření pomohou a uleví od napětí a bolesti spoustě psům.

napsala panička Nikola
21.1.2017

Borderák Buddy *30.12.2012

Oficiální rentgeny ukázaly dysplazii zadních končetin DKK D/E včetně počínající artrózy na pravé noze. Báďa do té doby neměl pohybové potíže, ale zanedlouho po rentgenech se objevilo první kulhání po zátěži.

Obecně se dá říct, že zatím se u něj kulhání objevuje nejčastěji se změnou ročního období

 na jaře a na podzim nebo pokud špatně doskočí v terénu, kde není schopen doskok kontrolovat.

Po zjištění dysplazie jsme začali okamžitě s pravidelným cvičením koordinace a posilováním na balančních podložkách v Psích Hrátkách. Cvičení nám pomáhá držet Buddyho výborně nasvaleného a to mu umožňuje bez větších omezení i aktivně sportovat.V případě pohybových potíží a i preventivně se Buddymu dostává myoterapeutického ošetření u Markéty Urbáškové.

Báďovi se vždycky po několika ošetřeních dokonale uleví. A tak místo k veterináři pro léky od bolesti, jdeme vždycky na myoterapii. Samozřejmě dostává i kloubní výživu. Když to shrnu, tak díky výše uvedenému Báďa zatím žije normální plně aktivní život a doufám, že mu to ještě dlouho vydrží.

napsala panička Jana
27.5.2016

 

 

webdesign MakyChuckie © 2012