zpět na úvodní stranu     

Ošetření - kdy, kde a jak


 

Jak to chodí?
Pro přehlednost máte vše rozdělené do několika kroků :o)

bullet podívejte se prosím na seznam kontraindikací pro myoterapeutické ošetření - nejste-li si jistí, kontaktujte svého veterinárního lékaře
bullet domluvte si termín ošetření ➙ na e-mail vám pak přijdou instrukce před prvním ošetřením
bullet po vašem příchodu vyplníme přijímací kartu pacienta a pustíme se do práce na cca 60 - 90 minut (dle spolupráce psa, jeho velikosti a stavu tkání)
bullet po ošetření dostanete instrukce pro péči doma (což může značně urychlit léčbu) - dohromady může vše trvat až 2 hodiny

Kde probíhá ošetření?

Máte na výběr ze dvou možností:

ve cvičící místnosti v Břuchotíně u Olomouce

 

u vás doma
 - pokud je to pro psa příjemnější nebo máte jiný důvod pro takovou variantu.

Kolikrát je nutné přijít a jak často je ošetření zapotřebí?
Počet ošetření i interval mezi nimi je individuální. Když se jedná o řešení nějakého již pozorovaného problému obvykle je zapotřebí více ošetření. Normální schéma pro nové psy je 3 x návštěva po cca týdnu + 1 po 6ti týdnech (tedy 3 + 1).

bullet

pes s pohybovým problémem ➙ cca 3 - 5 ošetření v rozmezí 7 - 10 dnů dle věku psa a stavu tkání + další ošetření po šesti týdnech, poté podle nálezu/kondice

bullet

pes s trvalým problémem (DKK, artróza aj.) ➙ individuální; po úvodním schématu je následně dobré přijít na terapii vždy, když opět pozorujete změny k horšímu - dle zátěže se zpravidla jedná cca o 6 - 8 týdnů (podle konkrétního problému ale i domácí péče, které se sami věnujete, samožřejmě i déle)

bullet

aktivní psí sportovec ➙ doporučeno udržet interval po šesti týdnech (v rámci prevence)
 

bullet

mladý pes ➙ vzhledem k lepším regeneračním schopnostem tkání může být ošetření v kratším časovém úseku ( 7 dnů)

bullet

psí senior ➙ je třeba mít na paměti, že ošetření je vhodnější v delším časovém rozmezí (dva týdny)

Na kdy máte naplánovat ošetření?
Ošetřením vznikají změny, které potřebují čas na správné zahojení. Z toho důvodu je nutné po ošetření dodržet 3 dny úplného klidu (jen maximálně 10 minut dlouhé procházky na vyvenčení).
Jelikož potřebujeme, aby se psí tělo věnovalo svalům a okolním tkáním a ne trávení, ošetření by mělo být alespoň 3 hodiny po jídle.  Po ošetření byste pak měli dát jídlo nejdříve za 2 hodiny.

bullet

pes s problémem ➙ objednat se můžete kdykoliv (viz nahoře jak to chodí)

bullet

psí sportovec ➙ ošetření by mělo být alespoň 7 dní před závodním dnem a ne dříve jak 3. den po zátěži (samozřejmě záleží na intenzitě zátěže)
- v rámci prevence, je samozřejmě možné se domluvit i na lehčí uvolňovací masáži či prohlídce, kde daný interval neplatí

bullet

psí společník bez zjevných potíží ➙ pamatujte na klidový režim po ošetření, takže jakýkoliv výlet může být až 4. den po ošetření

Na termín je možné se domluvit optimálně přes email (marketaurbaskova@ymail.com), kde mi napíšete o co se jedná a kdy můžete časově. Telefonicky se ozvat samozřějme můžete, avšak termín stejně potvrdím dodatečně až budu u diáře.

Ošetření nebo preventivní prohlídka?
Speciálně se psím sportovcem je často problém někam vmáčknout ošetření spolu s nutným klidovým režimem. Pokud byste však měli nějaké podezření na problém nebo jen pro jistotu chcete nechat psa prohlédnout, je zde právě možnost preventivní prohlídky, kdy psa prohlédnu a prohmatám a zhodnotím jak na tom je aniž by došlo k jakýmkoli změnám v tkáních. Závěrem prohlídky dostanete záznam (stejně jako u ošetření) kde bude popřípadě specifikováno doporučení na ošetření i s důvodem.

Po terapii: co máte dodržovat a co se může stát?
Vzhledem k náročným změnám, které jsou terapií vyvolány je skutečně třeba dodržet po ošetření klidový režim po dobu tří dnů! Při nedodržení jste v nejlepším případě zbytečně absolvovali ošetření, ale v tom nejhorším můžete stav psa výrazně zhoršit!
Reakce na samotnou myoterapii mohou být zcela rozličné. Po prvním ošetření nemusíte pozorovat žádné změny, ale většinou dojde k viditelnému uvolnění a větší ochotě k pohybu (zejména u psích seniorů). Rovněž často dochází po terapii k únavě a následně k přívalu energie. To je třeba mít na paměti hlavně vzhledem ke klidovému režimu! Výjimkou však není ani nevolnost, která se může objevit dokonce až 4. den po ošetření (především při práci s hlubokým svalstvem v oblasti krku). Pokud byste si projevy psa nebyli jisti, klidně mne kontaktujte.

Musí být u ošetření přítomen páníček?
Ano. Pes potřebuje mít pocit jistoty, aby se uvolnil a terapie mohla být co nejúčinnější.
U opakovaných ošetření, kdy pes projevuje naprostou důvěru je však v případě potřeby možné domluvit se na výjimce ...

Cena:
Preventivní prohlídka ................. 500,- (cca 1 hodina)
Úplné ošetření psa .................... 900,- (1 - 2 hodiny)
Individuální konzultace ....... 250,- / 30 minut
Individuální cvičení ............... 300,- / 30 minut

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Nenašli jste po přečtení stránek odpověď na vaši otázku?
Pak mne neváhejte kontaktovat a pokusím se to napravit: nejlépe na e-mail marketaurbaskova@ymail.com nebo na tel +420605482815

 

webdesign MakyChuckie © 2012