zpět na úvodní stranu     

Semináře - co a jak?


 

 

 

foto:
Julie Kovácsová
Markéta Urbášková
Michal Nichta

Co si představit pod pojmem "seminář"? Jednoduše řečeno se jedná o intenzivnější a hlavně delší "trénink". Semináře obvykle trvají od 4 hodin až po celý víkend. Zpravidla se se psy pracuje mnohem více než na normálním tréninku. Každý páníček by si tedy měl hlídat, kdy má jeho pes dost! Trenér vám může říct, že už byste měli skončit, ale ten si toho může často všimnout, když už je ideální doba pro konec ta tam. Nejde jen o fyzickou únavu, ale také o psychickou stránku ... Každý pes je unikát, takže nekoukejte na to, kolik vydrží pes vašeho kamaráda. Méně je často skutečně více!

Co se uskuteční?
14.5.2018 Seminář dogfrisbee s Pam Martin   nové INFO

Pro nějakou tu dokumentaci (fotky/videa) minulých seminářů klikněte ZDE


Aby se mohl pes něčemu v průběhu semináře naučit, měl by být soustředěný, a proto musí být řádně odpočatý!
Z toho důvodu vždy doporučujeme vzít si s sebou klidné psí místečko (domeček,kenelku,klícku), kde si pes může v průběhu semináře odpočinout. Další nezbytností jsou oblíbené hračky a pamlsky.

Semináře se účastníte proto, abyste si odvezli nové poznatky a vědomosti! Instruktor je na seminář pro vás. Není proto potřeba připadat si nemístně, když se vám něco nedaří. Chybami se člověk (i pes) učí. Nemějte proto strach, že zdržujete :o). Každému je věnován osobní čas, takže ho využijte tak, jak je pro vás optimální. Pokud vám něco není jasné nebo vám chybí některé informace, nebojte se zeptat. Ostych a nervozitu nechte doma! Ty vám s ničím nepomůžou, ba naopak. Takže nadechnout, vydechnout a s odhodláním hurá na seminář!

Další tipy na semináře ...

fyzicky náročné aktivity

bullet nechte psa klidně dva až tři dny (dle náročnosti semináře) před seminářem odpočívat
bullet jídlo dejte psovi jako obvykle (pokud mu před výkonem odepřete pravidelnou porci, uberete mu tím zdroj energie)
bullet psa vždy řádně rozhýbejte a probuďte (ideálně 15 - 20 min. předem, minimálně 10 minut) a po výkonu zklidněte (opět min. 10 minut)

aktivity na myšlení

bullet připravte si hodně pamlsků, které nakrájíte skutečně na malinkaté kousíčky (cílem odměny není psa nakrmit, ale pošimrat mu chuťové buňky ;o))
bullet cvičíte-li s klikrem, určitě si ho vezměte s sebou
   

Pokud se nedaří ...
... pes nemá zájem dělat naschvály (za neúspěch není odměna)! snažte se tedy zamyslet, kde může být chyba ...

Přejeme vám na seminářích hodně úspěchu!

 

 

webdesign MakyChuckie © 2012