zpět na úvodní stranu     

Příprava na výstavy a handling


bullet

kdy: 4.4.2020 (sobota)

bullet

instruktor: Míša Čermáková

bullet

kde: Olomouc - budova společné laboratoře optiky UP  (ulice Šmeralova) - mapa zde

bullet

čas: upřesníme, délka je 5 hodin

bullet

max. 12 účastníků se psem

bullet

cena: 980,- se psem / 720,- bez psa

BOHUŽEL ZRUŠENO Z LEKTORČINY STRANY!

Můžete se těšit na:

profesionální a přátelský přístup lektorky Míši Čermákové, uznávané handlerky a rozhodčí s mnohaletými zkušenostmi s vystavováním v České republice, Evropě i na světových výstavách

nácvik výstavního postoje, předvedení psa v pohybu, motivace psa, vyzdvihnutí předností u psa, komunikace se psem, oprava chyb a další

Kurz je určený pro všechny majitele psů s průkazem původu a je vhodný pro začínající i zkušené vystavovatele.

Cílem je ukázat lidem, že se nemusí výstav bát, ale že je naopak možné si tuto aktivitu se svým psem užít. Naučíte se psa vést pozitivním přístupem, ukázat jeho přednosti, sladit se společně a celkově zlepšit vzájemnou komunikaci.

Lektorka majitelka a propagátorka plemene kavalír King Charles španěl Míša Čermáková něco sama o sobě:

Jsem majitelka a propagátorka plemene kavalír King Charles španěl, které máme doma od roku 1987. Pro chovatele a majitele kavalírů, dnes již vlastně i jiných plemen, pořádám semináře o chovu, zdraví a především výchově pejsků. Výstavy exteriéru pořádám nebo na nich posuzuji už taky hodně dlouho... konkrétně od roku 1993. 

S Frantou Šustou pořádáme výstavní semináře a takové letní minitábory; on je tam v roli metodika, já funguji jako posuzovatelka a znalec výstavního prostředí. 

Vysloveně patologické projevy psů já osobně neřeším; stejně se domnívám, že psi s takhle extrémním chováním na výstavy a následně do chovu nepatří, ale lehká nedůvěra vůči rozhodčímu nebo drobné "šklebení se" v kruhu na druhé psy, tak to bychom mohli společně zvládnout.

Kurzy mám udělané tak, že napřed vysvětlím něco málo z pozitivní motivace potřebné pro výstavy a objasním, co vlastně ten "podivuhodný tvor" rozhodčí v kruhu dělá. Následně bychom s mojí fenkou předvedly, co se od psa v kruhu požaduje, vysvětlím kouzlo naprosto volného pohybu, bez napnutého vodítka a půvab přirozeného postoje psa bez korekce, tedy tak, jak je při vystavování psů doporučeno v přípisu FCI (odkaz na něj je zde - https://www.cmku.cz/data/dokumenty/1266_zakladni_predpis_pro_rozhodci.pdf )

Pak se postupně věnuji jednotlivým dvojicím a v podstatě "šiju" výstavní předvedení přímo na míru každé cvičící dvojce. Někdo potřebuje jen upravit styl, jiný začíná, takže to bude od úplného začátku.

Vystavování  vás bude prostě bavit!

V případě jakýchkoli dotazů pište či volejte.

urbaskova.l@seznam.cz, +420 604 106 001

 

webdesign MakyChuckie © 2012